Szkolenie w Japonii: Logistyka Odzysku w praktyce
Poznaj najlepsze i sprawdzone techniki zarządzania od samych ich twórców!
Przewodnik po kulturze japońskiego biznesu:
Specjalista w zakresie logistyki odzysku. Były pracownik działów logistyki największych światowych koncernów FMCG (L’Oréal i Kraft Jacobs Polska) odpowiedzialna za plany produkcyjne i zamówienia do fabryk z całej Europy. Praktyczne doświadczenie w zakresie gospodarki odpadami zdobyła, prowadząc od 2002 organizację odzysku opakowań o największej liczbie klientów wśród organizacji odzysku w Polsce. Zawodowe zainteresowania wiąże z problematyką roli logistyki odzysku w tworzeniu wartości dodanej w sieciach dostaw. Obroniła pracę doktorską w tym zakresie (SGH, Warszawa). Absolwentka Wydziału Zarządzania i Informatyki (UE, Wrocław) – specjalizacja logistyka. Dyplom Wydziału Prawa (UW, Warszawa) – prawo spółek handlowych. Pełni funkcję członka rady nadzorczej w Polskiej Izbie Gospodarki Odpadami. W firmie Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. jest Prezesem Zarządu spółki i akcjonariuszem współzałożycielem. Jest organizatorem konferencji Logistyka Odzysku oraz wydawcą kwartalnika o tym samym tytule. Od 2011 roku pełni dodatkowo funkcję Dyrektora Zarządzającego w firmie M&M Consulting.
Program szkolenia, w zależności od edycji, obejmuje wizyty w 3 fabrykach. Są to na przykład:
Każdy z organizowanych przez nas wyjazdów jest niezapomnianą, nieprzewidywalną przygodą życia. Działamy nieszablonowo, przez co żaden pobyt nie jest taki sam jak poprzedni. To sami uczestnicy mają wpływ na wygląd i przebieg szkolenia. Dostosujemy każdy wyjazd do Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Opinie uczestników
Z naszego szkolenia do tej pory skorzystali:
Japońska kuchnia podczas szkolenia
Yakitori
Drobiowe szaszłyki opiekane na węglu drzewnym. Pieczenie trwa około 2-3 minut. Zazwyczaj podaję się je w kombinacjach: wyłącznie kawałki kurczaka, wyłącznie kawałki wątróbki, kurczak z porem, bądź papryka z grzybami. Tajemnica smaku tkwi w sosie, w którym mięso i warzywa namacza się przed grillowaniem, a po upieczeniu dodatkowo polewa szaszłyki.
Sushi
Potrwa złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz dodatków. Istnieje wiele rodzajów sushi. Ich wspólną cechą jest elegancka forma i niepowtarzalny smak.
Miso
Tradycyjna gęsta pasta japońska, produkowana ze sfermentowanej soi, najczęściej z dodatkiem ryżu lub jęczmienia, soli oraz drożdży. Najczęściej gęsta pasta używana jest do sosów, kiszonych warzyw lub mięs, a także miksowana z dashi, tworząc miso-shiru najpopularniejszą w Japonii zupę.
Okonomiyaki
Japońskie drugie śniadanie składające się z ryżu i białka pod postacią ryb, mięsa i jaj oraz warzyw. Jest to potrawa, która im jest ładniejsza i bardziej pomysłowa tym lepiej. Ma być „ucztą przede wszystkim dla oka”.
Obento
Japońskie drugie śniadanie składające się z ryżu i białka pod postacią ryb, mięsa i jaj oraz warzyw. Jest to potrawa, która im jest ładniejsza i bardziej pomysłowa tym lepiej. Ma być „ucztą przede wszystkim dla oka”.
Tempura
Do jej przygotowania potrzebne są owoce morza, ryby oraz warzywa. Zanurza się je w cieście naleśnikowym i smaży na głębokim oleju. Tempurę podaje się samą lub ułożoną na miseczce ryżu. Obowiązkowo podaje się sos do zamaczania.
Onigiri
Ryż uformowany w trójkątny lub owalny kształt, który czasami jest zawinięty w nori (rodzaj wodorostu). Najczęściej potrawa ta jest nadziewana marynowaną śliwką, ikrą, krewetkami lub rybą np. tuńczykiem. Farsz jest zazwyczaj słony, aby chronić ryż przed zepsuciem.
Tonkatsu
Potrawa składająca się z panierowanego wieprzowego kotleta o grubości do dwóch centymetrów. Kotlety smażone są na głębokim oleju, a za panierkę służy panko, w postaci dużych i chrupiących wiórków. Kroi się go na kawałki o wielkości jednego kęsa. Zazwyczaj podawane są z kapustą oraz zupą miso.