Cel szkolenia:
Pozyskanie aktualnej wiedzy na temat obowiązujących przepisów i regulacji prawnych z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym. Umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w codziennej pracy. Zapoznanie uczestników z planowanymi zmianami w przepisach, tak by odpowiednio wcześnie mogli wdrożyć zmiany w swojej organizacji. Za cel stawiamy sobie budowanie powiązań między szkoleniem a praktyką i potrzebami uczestników szkolenia. Dlatego szkolenie obfituje w praktyczne przykłady oraz konsultacje z prowadzącymi przy każdym poruszanym zagadnieniu.
Metodologia:
Szkolenie prowadzone jest w formie aktywnej prezentacji łączącej wiedzę teoretyczną z praktycznymi przykładami oraz wątpliwościami uczestników. Szkolenie obejmuje ćwiczenia praktyczne, analizę przypadków, case study (czyli studium przypadku – polega ono na dokładnej analizie problemu i przedstawieniu możliwych rozwiązań), omówienie najczęstszych pytań i wątpliwości oraz indywidualne konsultacje z prowadzącymi.
Korzyści dla uczestników:
- zdobycie wiedzy z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, przygotowanie się do zmian prawa w tym zakresie,
- pozyskanie informacji jak prowadzić proces zmiany gospodarki linearnej na cyrkularną,
- możliwość skonsultowania i znalezienia rozwiązania realnych problemów występujących w sferze gospodarki surowcowo – odpadowej,
- pozyskanie praktycznych umiejętności z zakresu zagadnień CSR, ekoefektywności, zrównoważonego łańcucha dostaw,
- możliwość poznania najlepszych praktyk i rozwiązań stosowanych przez liderów zmian na świecie.
Podczas szkolenia omówimy m.in.:
- europejskie i krajowe regulacje prawne związane z gospodarką o obiegu zamkniętym,
- planowane zmiany w przepisach dotyczące GOZ,
- praktyczne aspekty prowadzenia ekologicznych działań w przedsiębiorstwie,
- korzyści wynikające ze stosowania zarządzania środowiskowego w firmie,
- modele biznesowe zgodne z ideą GOZ,
- najlepsze praktyki w gospodarce o obiegu zamkniętym.
Dodatkowe atuty szkolenia:
- Szkolenia prowadzone są w nowoczesnej sali szkoleniowej wyposażonej w pomoce multimedialne. Sala jest klimatyzowana.
- Dzięki WiFi możecie Państwo w przerwach być w stałym kontakcie ze swoim biurem – zyskiwać cenną wiedzę, nie zaniedbując swoich obowiązków.
- Każdy z uczestników otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.
- Uczestnicy szkolenia otrzymują kupon rabatowy na inne usługi organizatora.
- W ramach uczestnictwa przekazujemy egzemplarze czasopisma Logistyka Odzysku, MiniLO&Aniela oraz SeniorLO 50+.
Prowadzący:
Eksperci z wieloletnim doświadczeniem
Doktor nauk ekonomicznych, ekonomista środowiskowy, ekspert w zakresie logistyki odzysku. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Informatyki (Uniwersytet Ekonomiczny, Wrocław), posiada dyplom z prawa spółek handlowych (Uniwersytet Warszawski, Warszawa). Członek międzynarodowego zespołu CLSC (Cloosed Loop Supply Chain). Prezes Zarządu i akcjonariusz współzałożyciel Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A. Dyrektor Zarządzający w firmie M&M Consulting Jarosław Michniewski. Organizator Konferencji Logistyka Odzysku. Wykonawca szkoleń dotyczących logistyki odzysku, przeprowadzanych w nowoczesnych fabrykach w Japonii.
Kierownik Działu Sprzedaży w firmie M&M Consulting oraz Kierownik ds. rozwoju struktury sprzedaży w Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Specjalista, audytor, szkoleniowiec w zakresie gospodarki opakowaniowej i odpadowej oraz zagadnień prawnych z nimi związanych. Swoje doświadczenie zdobył poprzez wdrażanie optymalizacji procesów i dokumentacji u przedsiębiorców z uwzględnieniem ustawowych obowiązków dotyczących ochrony środowiska.
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku Logistyka. Kierownik Działu Publicznych Kampanii Edukacyjnych i Recyklingu w Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A oraz Kierownik Działu Zakupu i Zrównoważonego Rozwoju w M&M Consulting. W pracy zawodowej współpracuje z zakładami recyklingowymi z całej Polski oraz organizuje publiczne kampanie edukacyjne. Doradza także przedsiębiorstwom w zakresie najskuteczniejszych praktyk w sferze ekologicznie odpowiedzialnego biznesu.
Koszt udziału wynosi 690 zł netto za jedną osobę uczestniczącą w szkoleniu.
Termin: 19 września 2019 r.
Miejsce: Warszawa
Zapisy: formularz zgłoszeniowy